Činkové sety | sady činiek

Sady činiek vždy skladom. Objednajte a do 2 dní cvičte!

0
5001< 
< 

Pre koho sú určené činkovej sety

Činkové sety využijú hlavne kulturisti, ale aj atléti, gymnasti a ďalší športovci, rovnako tak ako všetci, ktorý chcú mať proste dobrú fyzičku a lepšie vyzerať. Činky sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov a užijú je tiež obe pohlavia, ako muži, tak aj ženy. Ženy môžu sady činiek využiť pri chudnutí a tvarovania postavy pred sezónou plaviek, ale aj počas roka. Muži majú radi činky pre svoj body-building, obľúbenú kulturistiku alebo napríklad aj v rámci tréningu bojových a ďalších druhov športov.

Činkové sety a silové cvičenia

Najzákladnejším spôsobom posilňovanie s činkami, keď možno dobre použiť činkovej sety, je silový spôsob a dynamické cvičenia. Silový spôsob sa hodí pre body-building, kulturistiku a pri mnohých ďalších športoch a cvičeniach. Ide o druh cvičenia, kedy potrebujete, aby vám vaše svaly zväčšenej a poriadne sa narysoval. Postupne sa má zvyšovať váhu a pridávať závažia až na takzvané osobné maximum. Vždy radšej cvičte pomaly, ale robte cvik presne. Každý cvik musí byť vykonaný precízne a v celom rozsahu. Len tak je váš sval zaťažený v jeho celkovej dĺžke. Ide o typ cvičenia, kedy pracujeme na kyslíkový dlh. Spaľujú sa pri ňom energetické zásoby v podobe cukrov. Ide hlavne o glykogén uložený v pečeni a svaloch. Pri oveľa intenzívnejšom cvičení, teda silovom posilňovanie pracuje organizmus anaeróbne a nespaľuje tuky. Zbytňují ale pri ňom svaly a svalové vlákna sa pri pravidelnej záťaži takzvane zmnoží a jednotlivo zväčší.

Dynamický spôsob posilňovania a sady činiek

Dynamické posilňovanie s činkami je trochu iné. Tuky sa rozkladajú beta-oxidáciou, teda s prítomnosťou kyslíka v bunkách. Pri dynamickom cvičenie s použitím sady činiek je nižšia intenzita záťaže a naše telo prechádza na kombináciu spaľovanie ako cukrov, tak i tukov. Ak sme v nízkej tepovej frekvencii, zdrojom energie bude najmä tuk. Kvôli tomu sa cvičí s nízkou váhou a posilňovacie činky aj sety určite využijete. Intenzita záťaže nie je tak veľká a idete na aeróbne spaľovanie tukov. Tu je dobré využiť ľahkých činiek ako pri aerobiku. Ocenia to hlavne ženy pre chudnutie, ale napríklad aj atléti a gymnasti za účelom zvýšenia dynamickej sily.


Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00