Činky Kettlebell

Skvelé činky Kettlebell. Každá je skladom. Objednáte a do 2 dní už cvičíte!

0
5001< 
< 

Činky Kettlebell najmä pre cvičenie chrbtových svalov

Okrem klasických druhov činiek sú tu aj špeciálne činky kettlebell, v preklade bublina. Ide o názov pre špeciálny druh činiek používaný obzvlášť na precvičenie našich chrbtových svalov. Činka má tvar gule a sploštenú spodnú časť. Hmotnosť týchto činiek je naozaj rôzna a pohybuje sa od 4 až 48 kg. Ide o trochu iné činky než napríklad činky na aerobic, ktoré využijú najmä ženy pri aeróbne cvičenie bez kyslíkového dlhu a v kondičnej spôsob posilňovania. Majú ale aj niečo spoločné, tiež sa veľa používajú pre nežné pohlavie, lepšie sa držia a sú variabilnejšie na použitie, preto je kettlebell pre ženy veľmi vhodný. Použitie takýchto činiek je oveľa šetrnejšie a účinnejšie práve na posilňované chrbtové svaly.

Materiál činiek a činky kettlebell

Ak naozaj chcete, aby vám činky slúžili po dlhú dobu, voľte najlepšie zliatiny ocele. Môžete voliť činky z chrómovej ocele alebo liatiny. Činky chrómové sú drahšie, ale sú tiež z toho najkvalitnejšieho materiálu. Ďalšími materiálmi je plast a guma. Materiál samozrejme síce menej vydrží, ale na niektoré typy činiek sa hodí viac. Gumové činky môžu niekedy špiniť ruky, preto dbajte na kvalitu. Veľkou výhodou plastu a gumy je nízka obstarávacia cena. Začiatočníci, ktorí si chcú cvičenie s posilňovacími činkami najskôr vyskúšať, môžu začať aj s nimi. Zliatinové činky sú takou dobrou investíciou do budúcnosti, keď sa rozhodnite pre určitý štýl posilňovanie a činky často nebudete meniť alebo to jednoducho neriešite.

Váha činiek kettlebell

Začiatočník by si mal strážiť štart a hlavne ho nepřepálit. Začínať s nízkymi váhami (jednoručky) sa určite oplatí, nič sa nemá uponáhľať a všetko má svoj čas, čo platí aj pre posilňovanie. Pokiaľ ide o nakladacie činky, je dobré začínať s váhou činky okolo 10 kg. Pre úplných začiatočníkov je ideálny štart zvolený s nakladacou činkou, ktorá má svoju základnú váhu asi 7 kg. Pre silové použitie je naozaj vhodné zaobstarať si radšej celkový set s možnosťou nakladania kotúčov. U činky kettlebell riešime či je to činka pre mužov alebo kettlebell pre ženy. Pokiaľ má váhu od 4 až 48 kg, začíname s tou najľahšie. U žien je táto činka veľmi obľúbená. S postupným zlepšovaním našej fyzickej kondície zároveň prechádzame na vyššiu váhu činky.


Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00