Nakladacie činky

Nakladacie činky s garantovaným dodaním do 2 dní

0
5001< 
  • 1
  • 2

< 
  • 1
  • 2

Činky sa vyrábajů v mnohých variantoch. Ako základné rozdelenie môžeme uviesť nakladacie činky a činky jednoručky ako cvičebný nástroj prvej voľby. Obojručné typ činiek je potom vhodný pre posilnenie takmer všetkých potrebných svalov v našom tele. Pre kabrňáky a naozaj pokročilých sú tu vzpieračské tyče. Tu potom využijeme aj nakladacia činkový set. Nakladacie činky si potom môžeme regulovať podľa zvyšovaných cieľov a momentálneho typu tréningu.

Čo je dôležité pri výbere činiek nakladacie činky a činiek všeobecne

Ak sa už rozhodnete zakúpiť si svoje činky domov, je veľmi dôležité zamerať pozornosť na ich základné parametre. Prvým krokom je ujasniť si, na čo vlastne budú činky slúžiť a či bude vaše cvičenie silové alebo skôr dynamické. Potom ideme podľa preferencií. Základnými kritériami pre výber činiek sú tri parametre, ako je prevedenie činiek, ich materiál a váha činiek. Ak ste vyložene atlét alebo idete do aeróbneho a dynamického cvičenie s činkami, môžete zvoliť činky bez nakladanie. Možno ale budú vhodnejšie regulovateľné jednoručné nakladacie činky alebo rovno celý nakladacie činkový set.

Nakladacie činky alebo činky klasické

V prípade, že je pre vás dôležitá hlavne nízka váha, nakladacej činky si nechajte na neskôr, pretože vysoká hmotnosť je pri dynamickej záťaži nevhodná. Zároveň sa ale používaná váha asi nebude výrazne meniť a činky bez nakladanie vám stačí. V ostatných prípadoch je pri silovom cvičení dobré zvoliť práve činky nakladacie, aby ste mohli pridávať a uberať hmotnosť za pomocou kotúčov. Nie je dobré začať s vysokou hmotnosťou, ale zvoliť najprv nižšiu váhu a postupne pri pravidelnom tréningu nakladať viac. Ako začne dochádzať k zhrubnutiu a zmnoženie svalových vlákien, môžete postupne a progresívne zvyšovať váhu. V tomto prípade si zvoľte činky nakladacie, u ktorých je možné váhu postupne meniť, nech nie ste odkázaní na neustále zhotovovanie nových činiek.


Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00