Aké materiály sú vhodné na podušky čiže polstrovanie pre záhradný nábytok? Polstrovanie na záhradný nábytok je nezabudnuteľné, ak preferujeme pohodlné sedenie. Záhradný nábytok zriedka používa mäkké čalúnenie. To sa nahrádza špeciálnymi vankúšmi alebo matracmi. Ak sa použije pevná tkanivo, potom vydrží značné prevádzkové zaťaženie ako výplň. Materiály pre polstrovanie sú vyberané s ohľadom na ich odolnosť proti pôsobeniu vysokému tlaku. Ďalšie faktory, ktoré musíme brať do úvahy pri výbere textile - teplota; vlhkosť vzduchu a zrážanie; jasné slnečné svetlo; a ak cestujete, morská pena. Trh ponúka veľa polstrov ušitých zo spoľahlivých a atraktívnych materiálov. Vhodne zvolené vankúše zachovávajú svoj dizajn, aj pod spaľujúcim slnkom a lejakom. Nábytok krajšie a pohodlnejšie pri odpočinku.

Polstr by mal splniť svoj účel

Pre šitie letných polstrovacich vankúšov sa odporúča použiť špeciálne tkaniny. Základné požiadavky: obliečky na vankúše na záhradný nábytok by mali byť ľahko čistiť; tkanina musí byť príjemná na dotyk, dobrá priepustnosť vzduchu; materiál musí spĺňať všetky hygienické požiadavky: nesmie byť hnilobný, bez formy, nemal by vytvárať podmienky pre usadenie hmyzu. Tkaniny pre kvalitné poduškami by nemali slabnúť na slnku. No, ak si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad po dlhú dobu, zaobstarali ste si kvalitný podušky na záhradný nábytok. Výrobcovia v tomto smere pokročili, podarilo sa im zvýšiť odolnosť tkaniva proti vyblednutiu. Pre tento účel im slúži stabilné farbivá.

Široká paleta farieb - podušky a poťahy na záhradný nábytok

Vonkajšie tkaniny na podušky, čiže poťahy sú vyrábané pre osobitné zaobchádzanie. Odolnosť proti znečisteniu a antimikrobiálne impregnácia tkaniny zabraňuje vyčíňania roztočov. Existujú aj textile odpudzujúce vodu, a preto je tkanina odolná a dlho vydrží. Vankúše pre exteriérový nábytok sa vždy vyrábajú z vysoko kvalitných syntetických látok: polypropylén, polyester, polyakryl, cordura, Sunbrella. Sú označené "outdoor" a sú určené pre celoročnú prevádzku. Tieto materiály majú zvláštnu silu. Poťahy na vankúše na záhradný nábytok používané v uzavretých altánoch, môžu byť vyrobené z lacnejšie tkaniny.


Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00