ŠPECIALISTA NA  -  vianočné osvetlenie  -  SKLADOM


Umelé vianočné stromčeky skladom

Ponúkame umelý vianočný stromček, ktorý niečo vydrží. Stromčeky majú výhodu opakovaného použitia.

Doručenie vianočného stromčeka garantujeme do 48 hodín od objednávky.

Využite tiež ponuky vianočného osvetlenia.

0
5001Ak zháňate vianočný stromček, trh ponúka tri varianty - živý vianočný stromček rezaný, vianočný stromček v kvetináči a umelý vianočný strom, ktorý je od toho pravého na nerozoznanie. Výber vianočného stromčeka je len na vás rovnako ako voľba zdobenie - fantázii sa medze nekladú.
Čas nezastavíme, čas beží ako splašené zviera. Letná dovolenka, školské povinnosti a už premýšľame o Vianociach a nákupoch darčekov. Medzi neodmysliteľný symbol Vianoc patrí nielen kapor a vianočné cukrovinky, ale aj betlehem a vianočný stromček. Tradícia stavania betlehemov je oveľa starší ako výzdoba domov a vianočného stromčeka. A kto založil tradíciu stavania betlehemov? V roku 1223 František z Assisi sa rozhodol osláviť narodenie Krista v jaskyni, kde postavil živé jasle so zvieratami a ľuďmi. Netrvalo dlho a tradície stavania betlehemov sa rozšírila do celého sveta.

Zelený vianočný stromček - symbol večného života

Vianočný strom - pôvod tohto symbolu nie je historikmi presne definovaný. V mýtoch sa dočítame, že strom spája tri časti sveta - korene prerastajú do zeme (Peklo), kmeň symbolizuje materiálny svet (Očistec) a vetvy siahajú do Neba. A prečo si ľudia vybrali ako vianočný stromček ihličnan? Ihličnany sú večne zelené, ideálny symbol večného života.

Kde sa vzala tra dice vianočného stromčeka

Tradícia zdobenia vianočného stromčeka k nám prišla až v 19. storočí z Nemecka a prvý vianočný stromček sa v Čechách rozžiaril v Prahe vedľa domu riaditeľa Stavovského divadla Jana Karla Leibicha. A ako prvý dostal od pozvaných priateľov aj vianočný darček - splatené zmenky. To bolo radosti a vianočný strom musel čakať tridsať rokov, než sa stal bežnou tradíciou medzi panstvom a mešťanstvom. Dnes sa využíva hlavne umelých vianočných stromčekov - sú na nerozoznanie od tých pravých a vďaka opakované použitie nám umožňujú ekologické správanie a to sa dnes cení.

Vianoce bez vianočného stromčeka určite nie - umelý nevadí!

Vianočný stromček je symbolom sveta a jeho zelené vetvy sú symbolom Kristovho večného života. Pre zaujímavosť - papierová ruža zdobiace vetvy bola Panna Mária a rozvešané jablká symbolizovala Evu ako matku vzniku ľudského rodu. Ubehlo veľa rokov a najmä mladé rodiny s deťmi si nevie predstaviť oslavu Vianoc bez vianočného stromčeka.


Garancia doručenia 

 

+420 774 422 845
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00