Umelé vianočné stromčeky skladom

Ponúkame umelý vianočný stromček, ktorý niečo vydrží. Stromčeky majú výhodu opakovaného použitia.

Doručenie vianočného stromčeka garantujeme do 48 hodín od objednávky.

Využite tiež ponuky vianočného osvetlenia.

0
5001Ak zháňate vianočný stromček, trh ponúka tri varianty - živý vianočný stromček rezaný, vianočný stromček v kvetináči a umelý vianočný strom, ktorý je od toho pravého na nerozoznanie. Výber vianočného stromčeka je len na vás rovnako ako voľba zdobenie - fantázii sa medze nekladú.
Čas nezastavíme, čas beží ako splašené zviera. Letná dovolenka, školské povinnosti a už premýšľame o Vianociach a nákupoch darčekov. Medzi neodmysliteľný symbol Vianoc patrí nielen kapor a vianočné cukrovinky, ale aj betlehem a vianočný stromček. Tradícia stavania betlehemov je oveľa starší ako výzdoba domov a vianočného stromčeka. A kto založil tradíciu stavania betlehemov? V roku 1223 František z Assisi sa rozhodol osláviť narodenie Krista v jaskyni, kde postavil živé jasle so zvieratami a ľuďmi. Netrvalo dlho a tradície stavania betlehemov sa rozšírila do celého sveta.

Zelený vianočný stromček - symbol večného života

Vianočný strom - pôvod tohto symbolu nie je historikmi presne definovaný. V mýtoch sa dočítame, že strom spája tri časti sveta - korene prerastajú do zeme (Peklo), kmeň symbolizuje materiálny svet (Očistec) a vetvy siahajú do Neba. A prečo si ľudia vybrali ako vianočný stromček ihličnan? Ihličnany sú večne zelené, ideálny symbol večného života.

Kde sa vzala tra dice vianočného stromčeka

Tradícia zdobenia vianočného stromčeka k nám prišla až v 19. storočí z Nemecka a prvý vianočný stromček sa v Čechách rozžiaril v Prahe vedľa domu riaditeľa Stavovského divadla Jana Karla Leibicha. A ako prvý dostal od pozvaných priateľov aj vianočný darček - splatené zmenky. To bolo radosti a vianočný strom musel čakať tridsať rokov, než sa stal bežnou tradíciou medzi panstvom a mešťanstvom. Dnes sa využíva hlavne umelých vianočných stromčekov - sú na nerozoznanie od tých pravých a vďaka opakované použitie nám umožňujú ekologické správanie a to sa dnes cení.

Vianoce bez vianočného stromčeka určite nie - umelý nevadí!

Vianočný stromček je symbolom sveta a jeho zelené vetvy sú symbolom Kristovho večného života. Pre zaujímavosť - papierová ruža zdobiace vetvy bola Panna Mária a rozvešané jablká symbolizovala Evu ako matku vzniku ľudského rodu. Ubehlo veľa rokov a najmä mladé rodiny s deťmi si nevie predstaviť oslavu Vianoc bez vianočného stromčeka.


Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00