Krásny deň všetkým, sme veľmi radi, že ste zavítali do nášho e-shopu T-zboží.cz. Ak čítate tento článok, tak sa práve nachádzate v kategórii činiek a vyberáte, ktoré činky si zaobstaráte. Čo je však ďaleko úžasnejšie, že ste sa rozhodli rozhýbať a spevniť svoje telo. Chceme, aby vaše rozhodnutie nezostalo len pri nákupe činiek, ktoré zostanú ležať niekde v kúte. Vieme, že začiatky sú ťažké a vydržať je niekedy ešte ťažšie. Povedali sme si teda, že sa vám pokúsime vaše začiatky spríjemniť pár postrehy z praxe.
Staré známe heslo "MENEJ JE VIAC", u posilňovanie platí viac než kde inde. Vyberajte teda pre začiatok činky s menšou gramážou, alebo činky, kde si záťaž budete pridávať postupne (veď do nášho e-shopu sa môžete kedykoľvek vrátiť a vybrať si ďalšie činky). Preženiete Ak začiatok, budú vás ruky bolieť niekoľko dní a na cvičenie sa vám bude horšie vracať. Je dôležité dobre začať, to znamená vybrať správne činky a urobiť si rozumný plán. Teraz si asi poviete, čo je to rozumný plán? Je to jednoduché, skúste sa riadiť týmito 4 body, ale hlavne vašim telom, ktoré si samo povie, čo potrebuje.

4 základné tipy ako začať posilňovať

1. Začnite pozvoľna. Každý deň si vyhraďte 10-30 minút na cvičenie. Záleží na vašich časových možnostiach.
2. Pred každým posilňovaním sa najprv riadne zahrejte. Ideálny je beh na mieste, poskoky alebo len rýchla chôdza. Počúvajte svoje telo, to dobre vie, čo mu vyhovuje.
3. Posilňovanie začnite s malým počtom opakovaní a postupne pridávajte. Napr. začnete s 10 opakovaniami a po týždni (ak sa cítite dobre, môžete zvýšiť počet skôr, ak sa necítite na to, môžete zvýšiť neskôr, všetko záleží na vás) pridáte druhú sériu po 10. Po ďalšom týždni pridáte ďalšiu sériu. Potom môžete pridávať počet opakovaní. Nebojte sa experimentovať. Len nezabúdajte "MENEJ JE VIAC".
4. Na záver sa vždy pretiahnite. Pretiahnutie nezanedbávajte, neb tým predchádzate zbytočnému preťaženiu svalov a hlavne boľavým svalom.
Ak ste úplní začiatočníci a nikdy ste s činkami neposilňovali, tak sa nehanbite a vyhľadajte odbornú pomoc fitness inštruktora. Vždy je veľmi dôležité cvičiť správne, aby ste si neublížili a dosiahli s úsmevom na tvári vami vytúženého výsledku.
Na záver zopár postrehov z praxe.
1. V dvoch alebo viacerých sa cvičí lepšie, neb človek horšie hľadá výhovorku, prečo necvičiť.
2. Zapnite si vašu obľúbenú hudbu. Pomáha držať rytmus a čas s ňou báječne utečie a ani si nevšimnete, že ste cvičili.
3. Nezabúdajte odpočívať. Unavené telo sa ľahšie zraní.
4. Chváľte sa. Je to najlepšie motivácie k ďalšiemu cvičenie.
Veľa pohody pri posilňovaní a stále úsmev na tvári vám praje váš e-shop T-zboží.cz.

Zahriatie, posilňovanie bicepsov a tricepsov ...Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00