Na každú záhradu, terasu, do altánku či párty stanu sa hodí kvalitný záhradný nábytok. Záhradné lavice sú najčastejšie predávaným tovarom. Takáto záhradné lavička sa hodia takmer kamkoľvek a určite ju za krásnych slnečných dní využijete. Či už máte radi vonkajšie grilovanie, radi vonku stolujete, alebo si len tak radi posedíte, správne zvolená pekná lavička vám pobyt na vašej záhrade či terase zaručene značne spríjemní. Vyberať môžete nielen podľa vzhľadu, materiálu a funkčnosti, ale aj podľa veľkosti a rozmerov, podľa toho, koľko na lavičke bude bežne sedieť osôb. Záhradné lavicu môžete vyberať aj podľa tvaru.

Vzhľad, veľkosť a použitie záhradné lavice

K dostaniu sú klasické záhradné lavičky bez operadla, ktoré sa najmä hodia na sedenie pri stole. Ďalším typom záhradné lavice sú varianty s pohodlne tvarovaným a po každej iným operadlom, ktoré sú vhodné hlavne pre relaxovanie a chvíle odpočinku, kedy si jednoducho chcete prečítať knihu alebo si s niekým porozprávať. Záhradná lavica často majú napríklad najrôznejšie druhy zdobeného kovania a skvele tak poslúži aj ako vkusný dizajnový doplnok do vašej záhrady, na terasu či do párty stanu. Záleží najmä na vašom osobnom vkuse a na čo má záhradné lavice slúžiť. Určite chceme, aby nám vonkajšie záhradné lavička vydržala čo možno najdlhšiu dobu a nevyžadovala príliš náročnú údržbu. Musí sa vám tiež páčiť a dobre slúžiť, preto je veľmi dôležité vyberať aj podľa toho, z čoho je záhradné lavice vyrobená.

Materiál záhradné lavice

Drevené záhradné lavice sú veľmi príjemné na pohľad i na dotyk a veľmi dobre do záhrady zapadajú. Prírodné drevené lavičky ale vyžadujú každoročne ošetriť najlepšie špeciálnym olejom určeným na drevo, aby potom odolali neblahým vplyvom počasia. Plastové záhradné lavice sa už nevyrába ako predtým z menej kvalitného plastu a už toľko v mraze nepraskajú a na slnku neblednú. Masívny plast je odolný a drží si farbu. Kovové záhradné lavice sú z hliníka, ocele alebo rôznych zliatin kovov. Hliník je takmer bez nutnosti údržby, je ľahký a odolný. Oceľ je oveľa ťažšie a je treba ju opatriť špeciálnym náterom proti korózii, aby nerezivěla. Ratanové záhradné lavice sú stále obľúbenejšie, hodí sa aj do vnútorných priestorov a zimných záhrad, najmä ak sa nejedná o prírodné, ale umelý ratan. Ten sa vyrába v rôznych farbách, ľahko sa udržuje, je veľmi odolný a znesie mráz a sneh.


Garancia doručenia 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.sk

Po - Pi 9.00 - 16.00